Депутати планують скасувати кримінальну відповідальність за фіктивне підприємництво

З Кримінального кодексу можуть виключити статтю 205 про фіктивне підприємництво.

Відповідна пропозиція міститься в законопроекті № 1080, який 29 серпня був зареєстрований у Парламенті.

Зверніть увагу, що в Раді зареєстровано близько 20 законопроектів, які стосуються бізнесу.

Зазначається, що декриміналізація фіктивного підприємництва дозволить розглядати створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, як готування до злочину. Водночас власне прикриття такої незаконної діяльності за допомогою фіктивного підприємництва зможе розглядатися як спосіб вчинення певних злочинів (зокрема, ухилення від сплати податків, зборів, шахрайства тощо).

Також планується підвищити розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов’язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу. А саме пропонується визначити:

– під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов’язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (зараз – тисячу);

– під великим розміром коштів слід розуміти суми, які в п’ять тисяч і більше разів перевищують установлений НМДГ (зараз – три тисячі);

– під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов’язкових платежів, які в сім тисяч і більше разів перевищують установлений НМДГ (зараз – п’ять тисяч ).

Дізнатися чи потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

All rights reserved © 2019 hiks